Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive
Освећење цркве Светог Василија Острошког у Рибашевни

У недељу, 20. септембра 2015. године освећена је црква Светог Василија Острошког у Рибашевини уз присуство великог броја гостију, мештана, ученика и наставника ОШ „Миодраг Миловановић Луне“.

Свечани дочек владикe жичког Јустина приређен је у 8:30 часова испред цркве.

Ученици ОШ „Миодраг Миловановић Луне“ из Рибашевине први су дочекали владику обучени у беле мајице и са заставицама у рукама.

Након свечаног дочека владике црква је освећена, а затим је уследио богат културно-уметнички програм у коме су учествовале фолклорне и певачке групе, трубачи, а учешће у програму узели су и ученици ОШ „Миодраг Миловановић Луне“ из Рибашевине.

Уз помоћ учитељица Марице Вукић и Марине Цвијетић, наставника веронауке Радосава Остојића и наставнице музичке културе Јелене Николић ученици су се представили извођењем духовних песама: „Помози нам Вишњи Боже“, „Маријо Дјево“ и „Василије Свети“. Поред учитељица и наставника у организацији освећења рибашевске цркве учествовао је и учитељ Мирко Вукић.

Након богатог културно-уметничког програма прослава је настављена уз музику и богату трпезу.