У Луновом Селу, Издвојеном одељењу наше школе, обележена је годишњица рођења Вука Стефановића Караџића.

Подсећања ради, Вук је рођен у Тршићу 6. новембра 1787. године. Био је први српски лингвиста у 19. веку, реформатор српског језика, сакупљач народних умотворина и писац првог речника српског језика. 7. фебруара 1864. године преминуо је у Бечу.

Вук је човек који је значајно утицао на ток српске културе, српског језика и народне књижевности.  Ове године навршава се 185 година од објављивања Српских народних пословица и увођења гласа Х у српску азбуку (1836. година).

Ученици осмог разреда упознали су присутне са најбитнијим подацима из Вуковог богатог живота и рада, као и са занимљивостима, које су јавности мање познате. Потом су ученици млађих разреда говорили народне пословице, а ученици старијих разреда су имали задатак да у народним епским песмама пронађу речи у којим није употребљен глас х и да их напишу у облику у ком их данас користимо.

Активност је реализована у складу са препорукама Владе Републике Србије.

smart

Ана Марјановић, Марина Цвијетић, Зорица Јевтовић