Школска слава Свети Сава установљена је пре више од 180 година у част српском просветитељу, утемељивачу Српске православне цркве, државе и школства – Светом Сави. И ове године празник је пригодном приредбом обележен у нашој школи. Приредбу је отворио ученик Павле Драгачевац који је поздравио присутне и подсетио на значај живота и деловања Светог Саве. Потом је изведена Химна Светог Саве, а у наставку програма рецитације, песма и драмски комади наших ученика подсетили су на допринос који је Сава оставио српском народу, школи и цркви.
Приредба је завршена славским обредом ломљења колача, а свештеник Марко Ерић обратио се речима које позивају на добро и на поштовање правих вредности.
Домаћин славе Мијо Бонџулић и мештани засеока Добродо припремили су богату закуску за присутне, а представници Месне заједнице Луново Село обезбедили су пакетиће за све ученике.

Зорица Јевтовић