Црква Светог Василија Острошког у Рибашевини и ове године свечано је прославила своју славу 12. маја. Свечаности посвећеној нашем великом свецу и чудотворцу Светом Василију Острошком присуствовао је, поред свештеника и домаћина, и велики број гостију.

Прослава празниказапочета  је  службом Божијом, а након литургије и причешћа уследио је културно-уметнички програм у коме су учешће узели и ученици наше школе. Програм је отворен поздравним говором у коме су ученици пожелели добродошлицу окупљеним гостима и  позвали их да схвате важност Светог владике Василија и његове светиње. Ученици су извели песме: „Василије Свети“, „Листај, горо“ и „Ој, Ужице“. Програм су употпунили рецитовањем песама „Што се боре мисли моје“ и „Писмо Пауну Петронијевићу“.

Учесници програма и присутни гости наставили су прославу уз послужење које су обезбедили домаћини славе.

црквена слава 1 црквена слава