У петак, 27. 1. 2017.године у ИО Трнава, традиционално је прослављена школска  слава Савиндан.

Ову прославу,  обележио је програм  који су извели ученици трећег разреда, предшколац и ученици  који су похађали  наставу  у овом издвојеном одељењу,  а сада су ученици од петог до осмог разреда у Карану.

Програм је почео у 13 часова Светосавском химном и наставио се уз рецитације и комад посвећен животу и делу Светог Саве. Присутнима се обратио и вероучитељ Радосав Остојић и на занимљив начин објаснио значај и дело Светог Саве за наш народ.Први пут су имали свој јавни наступ и будући ђаци ове школе и казивали стихове  о Светом Сави. Одређен број чланова фолклорне групе извео је сплет народних  игара.

Након приредбе изведено је ломљење славског колача.Ученицима и наставницима славу су честитали свештеници.

Реализацију прославе Савиндана  у Трнави помогли су родитељи и мештани поделом пакетића за ученике и пригодном свечаном трпезом.

Трнава Савиндан сл4 Трнава Савиндан сл3 Трнава Савиндан сл2 Трнава савиндан сл 5 Транав Савиндан сл1