У Луновом Селу, Издвојеном одељењу наше школе, 6. новембра, обележена је годишњица рођења Вука Стефановића Караџића, човека који је променио ток српске културе, српског језика и књижевности. Вук је једна од најбитнијих личности српске културе. Својим доприносом нашој писмености и усменој традицији, оставио је неизбрисив траг, искру коју морамо распламсавати и темељ на коме морамо градити.

За ову прилику, чланови литерарне секције, у сарадњи са наставницом српског језика, припремили су презентацију посвећену животу и раду Вука Караџића. Присутни ученици упознали су се са најзначајнијим биографским подацима и  правцима Вуковог рада – рад на реформи српског језика и правописа и рад на сакупљању народних умотворина. У Вуковом раду посебан значај има Први српски рјечник, који је објављен у Бечу 1818. године,  и од чијег се објављивања ове године прославља значајан јубилеј, двеста година.

Ученици трећег и четвртог разреда, приредили су изложбу ликовних радова, а ученици Вук Симовић, Урош Совровић,  Ана Милићевић  и Стефан Тановић , у Вукову част, написали су песме на тему Завет Вуку.

Из разговора са ученицима закључујемо да схватају значај Вуковог имена и дела, и да на њега гледају као на личност вредну сваког поштовања. Усагласили смо се да нам је Вук поверио на чување језик и да га ми, као његови наследници, морамо штитити и неговати.

20181108_112942 20181108_113021 IMG-20a3992623735d6f2db3045dca9bacd0-V IMG-c73f64964514fee4c2ca928864fe0b86-V

Јасна Аврамовић, Зорица Јевтовић