Сусрети песника „Одзиви Пауну“ одржани су 21. септембра у основној школи „Миодраг Миловановић Луне“у Рибашевини. Паунова награда додељена је Борису Тановићу за књигу поезије „Надежник среће“.

Традиционално, програм је почео рецитовањем стихова песме „Добро лето“ Пауна Петронијевића. Стихове песмеказивала је Бранка Лазић. У програму су учествовали песници: Љубинка Тошић, Милован Мајдов, Валентина Златановић Марковић, Драгица Ђурић и Бранка Лазић.

Ученици издвојеног одељења у Рибашевини говорили су о Пауновом стваралаштву и рецитовали одломке из његове поезије, а затим су се представили одабраним песмама. Сплетом народних игара манифестацију је обогатио и КУД „Први партизан“.

Свечано је отворена изложба „Воденице на Лужници“, чији су аутори Марица Вукић, Марина Цвијетић и Слађана Миловић. О пројекту присутним гостима су говориле ученице наше школе.

20190109_093900 Одзиви Пауну odzivi 5 Одзиви Пауну 2 Одзиви Пауну 4 20190921_145015