Наша школа се придружила акцији „Читајмо гласно” коју Друштво школских библиотекара Србије организује поводом обележавања Националног дана књиге                        28. фебруара. Активности су реализоване у матичној школи и издвојеним одељењима у сарадњи са учитељима и наставницима матерњег језика.

Овом приликом смо кроз разговор са ученицима још једном истакли значај читања и вредност књиге, како се не би заборавили усред изазова технолошких достигнућа. Читање је почело у 5 минута до 12 часова, што симболично представља крајње време да књизи вратимо место које јој припада. Ученици су читали поетске и прозне текстове објављене у школском часопису „Различак” које су њихови старији другари написали претходних година. Неки од њих су и присуствовали дружењу.

Надамо се да ћемо и убудуће успешно промовисати књигу, културу читања и читалачку писменост.

3-2 1-1 2-1

Школски библиотекари