Јавни час руског језика
05.06.2017.
Поводом Дана Руског језика и рођендана писца Александра Сергејевића Пушкина , у школи у Карану, одржан је јавни час Руског језика. Иницијатори организације јавног часа били су Руски Дом из Београда, Галина Љубојевић испред удружења ,,Словенска дружба ,, као и Елена Драшкић испред Канцеларије за сарадњу с Руском Федерацијом.
После поздравне речи заменика директора Руског Дома, коју је послао путем видео поруке, почела је реализација часа.
Уз присуство десетак наставника и исто толико гостију Руса, деца су показала за њихов узраст, скоро савршено знање Руског језика. Говорили су о биографији Пушкина, његовим делима, рецитовали стихове из његових бајки , одговарали на лексичка и граматичка питања, и отпевали две прелепе руске песме. У завршном делу часа, гости су приказали презентацију о Пушкину, Русији и њеним знаменитостима. Овај догађај је испратила и локална TV5, прилог можете видети овде.

јавни час сл.1 јавни час сл.2 јавни час сл.3 јавни час сл4
Рујка Мрдак