Међународни фестивал хумора за децу у Лазаревцу

Међународни фестивал хумора за децу у Лазаревцу одржаће се у септембру, 29. пут заредом. Поводом тога, расписан је конкурс на тему “Смеха, смеха деци” за децу до петнаесте године. На часовима Библиотечке секције, ученици трећег разреда из Карана, стварали су на задату тему. Потрудили су се да искажу своју креативност и смисао за хумор. У томе се посебно истакла Наташа Станојевић. Она је освојила трећу награду за хумористичку песму. Честитке Наташи! Смеха, смеха деци Смех је оно што деци треба, Као што нам треба хлеба. Смеха нам треба сваки дан, Јер кад се смејеш, ти си срећан! Смех је оно што нас лечи, И што може тугу да спречи. Смех је битна ствар И кад си млад и кад си стар.

И зато свима реци: СМЕХА, СМЕХА ДАЈТЕ ДЕЦИ!

У “Просветном прегледу”, 14.9.2017.године, објављен је приказ обележавања Међународног дана писмености у нашој школи.

Слађана Марковић, школски библиотекар